Sepeti TemizleKapat
Sepetiniz şu anda boş.
Toplam
0,00 ₺

Kullanım Şartları

CASTAPOS DİJİTAL SATIŞ PLATFORMU KULLANIM ŞARTLARI

 

TANIMLAR
MADDE 1

Hizmet: Müşteriye verilecek olan satış hizmetidir.

Tüketici: CASTAPOS dijital satış hizmetlerinden faydalanmak amacıyla castapos.com adresi üzerinden üyelik sözleşmesini onaylayan gerçek kişi müşteridir.

Platform: İşbu Sözleşmeye konu hizmetlerin yönetildiği CASTAPOS’a ait websitesi ve uygulamalardan oluşan sistemdir.

Müşteri Paneli: CASTAPOS ile Tüketici arasındaki bilgi alışverişini sağlamak üzere kullanılacak olan platforma ait arayüzdür.

Müşteri Yöneticisi: Müşterilerin aldıkları hizmetler kapsamında Müşterileri arayarak bilgi veren, gelen soruları yanıtlayan, tarafların birbirini daha iyi tanımasını sağlayan CASTAPOS çalışanlarıdır.

 

ÜYELİK SİSTEMİ
MADDE 2

2.1 Üyelik ücretsizdir. MÜŞTERİ, CASTAPOS tarafından talep edilen bilgileri tam, doğru ve güncel bir şekilde sağlamasının gerektiğini bildiğini beyan eder. Bu bilgilerde herhangi bir değişiklik olması halinde, söz konusu bilgiler derhal güncelleyecektir.

2.2 MÜŞTERİ, Platform Müşteri Yöneticilerinin kendisinden istediği bilgileri Müşteri Yönetim Panelinden ve kendisinden istenildiği şekilde paylaşması gerektiğini bildiğini beyan eder. Bu bilgilerin eksik olması, gerçeğe aykırı olarak verilmesi, güncel olmaması veya bilgilerin paylaşılmaması nedeniyle Platform hizmetlerinden faydalanılamamasından CASTAPOS sorumlu tutulamaz.

2.3 MÜŞTERİ tarafından Platform’a erişim e-posta adresi ve parolası kullanılarak gerçekleştirilecektir. Kullanıcı parolalarının gizliliğinin ve güvenliğinin korunmasından Müşteri sorumlu olacak olup site üzerinden söz konusu bilgilerin kullanımı ile gerçekleştirilen her türlü faaliyetin müşteri tarafından gerçekleştirildiği kabul edilecek, bu faaliyetlerden doğan her türlü yasal ve cezai sorumluluk müşteriye ait olacaktır. Müşteri, parolasının yetkisiz kullanımı veya güvenliğin başka şekilde ihlalinden haberdar olduğunda bu durumu derhal CASTAPOS’a bildirecektir.

 

HİZMET ALIMI
MADDE 3

3.1. MÜŞTERİ, üyelik sonrasında satın alma yapabilir. Listelenen ürün ve hizmetlerden dilediğini sepete ekleyip satın alabilir. Her yeni ürün veya hizmet için de İşbu Sözleşmenin hükümleri uygulanmaya devam edecektir.

3.2. CASTAPOS satın alınan ürünler için bir üretici gibi garanti vermemektedir. Ürünler ile ilgili bütün sorumluluk ürünün üreticine aittir.

3.3. MÜŞTERİ, satış hizmetinin risklerini en aza indirmek için kendisinden istenen bütün bilgileri doğru ve tam olarak paylaşmayı kabul ve taahhüt eder. Hatalı bilgi paylaşımı sonucu satın alınan ürünün teslim edilememesi gibi sonuçlardan CASTAPOS sorumlu değildir. CASTAPOS almış olduğu bu bilgileri sadece Platformdan beklenen hizmetler ile sınırlı olarak kullanacağını taahhüt eder.

 

HİZMETE UYGULANACAK KURALLAR ve CAYMA HAKKI
MADDE 4

4.1 Hizmetlerin ürüne ait sayfada ilan edildiği şekilde verilecektir.

4.2 Tüzel kişi MÜŞTERİ, tüketiciler ile ilgili mevzuata tabii değildir. Tacir MÜŞTERİ, tüketiciler ile ilgili mevzuata tabii değildir. Platformda herhangi bir ürün/hizmet için ödeme yapıldıktan sonra ayıp ile ilgili kurallar hariç cayma hakkı kullanılamaz.

4.3 CASTAPOS, Müşteri tarafından seçilen ürünün stoklarında olmaması halinde bu ifa imkansızlığını Müşteri'ye bildirerek ücret iadesini yapacaktır.      

 

FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI
MADDE 5

5.1 Site ve Uygulama üzerindeki her türlü hak, mülkiyet ve menfaat CASTAPOS’a aittir. İşbu Sözleşme kapsamında Müşteriye site ve uygulamayı kullanmak üzere kişiye özel, dünya çapında, telifsiz, devredilemez ve münhasır olmayan lisans verilmektedir. Sözleşme ve Platforma ilişkin diğer koşullardaki hiçbir hüküm site ve uygulamaya ilişkin hakların ve menfaatlerin Müşteriye devredildiği şeklinde yorumlanamaz.

5.2 MÜŞTERİ, hiçbir şekilde ve nedenle siteyi veya uygulamayı kopyalama, çoğaltma, ters mühendisliğe tabi tutma, değiştirme, geri derleme ve sair şekillerde site üzerindeki yazılımın kaynak koduna ulaşma, siteden işleme eser oluşturma hakkına sahip değildir. Platforma ilişkin tarayıcı ve içeriklerin herhangi bir şekilde değiştirilmesi, şirketin açık izni olmaksızın siteye veya siteden link verilmesi kesinlikle yasaktır.